نکات کلیدی در مورد یادگیری بورس در آموزشگاه بورس اصفهان

کلیات آموزشگاه بورس اصفهان

بورس در زبان فرانسوی به معنای کیف پول است و در حقیقت بازاری است که در آن انواع دارایی ­های واقعی یا مالی را معامله می­کنند. اولین بار استفاده از بازار بورس در کشور هلند در اواخر قرن چهاردهم آغاز و در نهایت در دو قرن پیش، استفاده مدون از بورس آغاز شد. بورس در سه نوع، بورس کالا، بورس اوراق بهادار و بورس ارز است؛ که آموزشگاه بورس اصفهان آن­ها را به این شکل تعریف می­کند :

در بورس کالا خرید و فروش کالا­های معین صورت گرفته و این جریان فروش کالا دائمی و منظم است. این کالا­ها خام هستند و نام هر بورس بر اساس نام کالایی هست که در آن بورس خرید و فروش می شود. همچنین آموزشگاه بورس اصفهان در مورد بورس اوراق بهادار این‌گونه آن را تعریف کرده که این بورس شامل دارایی­ های مالی مثل اوراق مشارکت و سهام است. در بورس ارز، به خرید و فروش پول­ های خارجی می­پردازیم.

کلیات آموزشگاه بورس اصفهان

در زیر روند بورس در کشور فرانسه را نیز توضیح می­دهیم.

روند بورس در فرانسه به این صورت است که یک برنامه کمک مالی توسط دولت فرانسه، برای کمک به شهروندان فرانسوی در هزینه ­های تحصیلی در مدارس معتبر فرانسه اجرا می­شود. خانواده ­هایی که در کنسولگری در سانفرانسیسکو ثبت‌ نام کرده ­اند و فرزندان آن­ها شهروند فرانسه هستند، می­توانند درصورتی‌که فرزندشان سه سال یا بالاتر باشد، قبل از ۳۱ دسامبر آن سال درخواست دریافت بورس را صادر کنند.

ازجمله مزایای بورس می­توان به افزایش سرمایه­ ی سهامداران، کنترل نقدینگی، توزیع عادلانه ثروت، استفاده از پس ­انداز مردم، هدایت سرمایه­ های سرگردان، رشد تولید ناخالص ملی، کمک به رشد صنعتی شدن کشور و مهار تورم را نام برد که شما با یادگیری آن در آموزشگاه بورس اصفهان می­توانید از مزایای آن بهره ­مند شوید.

شما در آموزشگاه بورس اصفهان یاد می­گیرید که چرا روند کاهش یا افزایش بورس اهمیت دارد؟ همچنین این آموزشگاه به شما در یادگیری شاخص بورس و انواع آن کمک می­کند.

در آموزشگاه بورس اصفهان، همچنین یاد می­گیریم که چگونه شاخص ­های بورس را تحلیل کرده و آینده بورس را پیش­ بینی کنید. شما در این آموزشگاه با مفهوم شاخص کل آشنا شده و می­ آموزید که شاخص کل همان شاخص قیمت و بازده نقدی است. نکته مهم در ارتباط با شاخص کل این است که افزایش آن به معنی افزایش سود برای همه­ ی سهامداران نیست و این موضوع در مورد کاهش شاخص بورس نیز صدق می­کند؛ یعنی کاهش شاخص به معنی ضرر رساندن به همه­ ی سهامداران نیست. درنتیجه برای سرمایه­ گذاری در بازار بورس فقط نباید به میزان شاخص کل توجه کرد و باید به ارزش ذاتی سهام نیز توجه داشت.

سود از طریق بازار بورس در آموزشگاه بورس اصفهان

شما از دو طریق از بازار بورس سود می­برید:

  • دریافت سود سالیانه
  • تغییر قیمت سهام به‌صورت افزایشی

همچنین شما در آموزشگاه بورس اصفهان روند نحوه افزایش سهام خود را فرامی‌گیرید و اینکه چگونه مانع ضرر مالی خود شوید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *