راهنمای جامع آموزش بورس از صفر

آموزش بورس از صفر چگونه است؟

هر شخصی که قصد داشته باشد میزان سرمایۀ خود را افزایش دهد ناگزیر باید با مبانی بورس از صفر آشنا باشد. خرید سهام محبوب ترین و مطمئن ترین راه برای سرمایه گذاری کردن است، چرا که برای فرد امکان به دست آوردن چندین سود هم زمان را ایجاد می کند. در ادامه به آموزش بورس از صفر خواهیم پرداخت و توضیح می دهیم که این بازار چگونه کار می کند.

آموزش بورس از صفر و بازار سهام

بازار سهام چیست؟

کلمۀ اصلی در آموزش بورس از صفر «بازار» است. فروشنده ها محصول خاصی ارائه می دهند و خریداران مشخصی محصولات را خریداری می کنند. در بورس سهام این کالاها معمولاً همان سهام شرکت های دولتی است. کارایی عملکرد اقتصاد و مبانی آموزش بورس از صفر به نحوۀ عملکرد سهام بستگی دارد.گردش اوراق بهادار به خصوص در آموزش بورس از صفر و آغاز کار سهامداران به موارد زیر کمک می کند:

 

  1. توزیع شدن مجدد وجوه در بین کشورها، صنعت ها و شرکت ها
  2. جذب سرمایه گذاری های لازم برای توسعۀ بنگاه ها و به طور کلی صنایع
  3. تنظیم حقوق مالکیت در دارایی ها یا بدهی های شرکت ها

 

مطابق با آموزش بورس از صفر، در ساختار کلی بازار دو سطح اصلی وجود دارد:

  1. بازار اولیه؛ که سهام های جدید در آن ارائه می شود.
  2. بازار ثانویه؛ که تجارت و خرید و فروش سهام هایی است که در بازار اولیه صادر و خریداری شده است.

در آموزش بورس از صفر بازار اوراق بهادار هم در تقسیم بندی دیگری به دو دسته تقسیم می شود:

  1. فرابورس؛ که معاملات بدون واسطه ای است که بین دو طرف انجام می شود و نظارتی بر روی مبادله وجود ندارد. بنابراین خود طرفین همۀ خطرات احتمالی و ضررهای مالی را می پذیرند.
  2. صرافی؛ در این نوع خرید اوراق بهادار بدون حضور اجباری صادر کننده انجام می شود و خود سکوی بورس به عنوان ضامن همۀ تعهدات موجود در معامله عمل می کند.

آشنایی با این مفاهیم در واقع آشنا شدن با بورس از صفر است و اگر فردی با این مفاهیم اولیه آشنا نباشد، نباید وارد بازار بورس بشود.

آموزش بورس از صفر

شرکت ها با چه هدفی اوراق بهادار خود را منتشر می کنند؟

خیلی ساده است. این کار با هدف جذب کردن پول و سرمایه انجام می شود. معمولاً شرکت ها تخمین می زنند که برای انجام دادن پروژه ها و تولیدات جدید خود تقریباً به چه میزان سرمایه نیاز دارند و معادل همان مبلغ اوراق بهادارشان را در بازار بورس منتشر می کنند. بنابراین در آموزش بورس از صفر باید توجه داشته باشید که مفهوم خریدار، فروشنده و اوراق بهادار را به خوبی یاد بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *